Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT52C47-7-F
BZT52C47-7-F
5S-BZT52C47-7-F
BZT52C47-7-F
DIODE ZENER 47V 410MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 47V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 410mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 35V |