Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZT52C3V3T-TP
BZT52C3V3T-TP
5S-BZT52C3V3T-TP
BZT52C3V3T-TP
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.3V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohm |