Diodes - Zener - SingleVishay Semiconductor Diodes Division BZT52C3V3-E3-08
BZT52C3V3-E3-08
5S-BZT52C3V3-E3-08
BZT52C3V3-E3-08
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Automotive |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 3.3V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 410mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 80 Ohm |