BZT52C39S-7-F
5S-BZT52C39S-7-F
BZT52C39S-7-F
DIODE ZENER 39V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):39V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):130 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 27.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA