BZT52C36S-7-F
5S-BZT52C36S-7-F
BZT52C36S-7-F
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):36V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 25.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA