Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT52C2V4-7-F
BZT52C2V4-7-F
5S-BZT52C2V4-7-F
BZT52C2V4-7-F
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.4V |
| Tolerance: | ??????8% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |