BZT52C20S-7-F
5S-BZT52C20S-7-F
BZT52C20S-7-F
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 14V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA