Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZT52C15T-TP
BZT52C15T-TP
5S-BZT52C15T-TP
BZT52C15T-TP
DIODE ZENER 15V 100MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 10.5V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |