BZT52C15T-7
5S-BZT52C15T-7
BZT52C15T-7
DIODE ZENER 15V 300MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):15V
Tolerance:??????6%
Power - Max:300mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 10.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA