BZT52C13T-7
5S-BZT52C13T-7
BZT52C13T-7
DIODE ZENER 13V 300MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:??????6%
Power - Max:300mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA