Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZT52C11T-TP
BZT52C11T-TP
5S-BZT52C11T-TP
BZT52C11T-TP
DIODE ZENER 11V 100MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 11V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 20 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 8V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |