BZT52B5V1-E3-08
5S-BZT52B5V1-E3-08
BZT52B5V1-E3-08
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Product Description
SOD-123
Packaging:Digi-Reel?
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:5.1V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):410mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:30 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:100nA @ 800mV