Diodes - Zener - SingleNexperia USA Inc. BZT52-C4V3X
BZT52-C4V3X
5S-BZT52-C4V3X
BZT52-C4V3X
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 4.3V |
| Power - Max: | ??????7% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 350mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 95 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 3??????A @ 1V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |