BZM55C10-TR
5S-BZM55C10-TR
BZM55C10-TR
DIODE ZENER 10V 500MW MICROMELF
Product Description
MicroMELF
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10V
Tolerance:-
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 7.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA