BZG03C56GICT-ND
5S-BZG03C56GICT-ND
BZG03C56GICT-ND
SMA
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:56V
Power - Max:-
Impedance (Max) (Zzt):1.25W
Current - Reverse Leakage @ Vr:25 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1??????A @ 43V
Operating Temperature:1.2V @ 500mA