BZG03C33TR-ND
5S-BZG03C33TR-ND
BZG03C33TR-ND
SMA
Packaging:1500
Series:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:33V
Power - Max:??????6%
Impedance (Max) (Zzt):1.25W
Current - Reverse Leakage @ Vr:15 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1??????A @ 24V
Operating Temperature:1.2V @ 500mA