BZG03C150GOSDKR-ND
5S-BZG03C150GOSDKR-ND
BZG03C150GOSDKR-ND
ON Semiconductor
Product Description
SMA
Packaging:1
Series:Digi-Reel?
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:150V
Power - Max:??????6%
Impedance (Max) (Zzt):1.5W
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1??????A @ 110V
Operating Temperature:1.2V @ 500mA