BZD27C5V1P-E3-08
5S-BZD27C5V1P-E3-08
BZD27C5V1P-E3-08
DIODE ZENER 5.1V 800MW DO219AB
Product Description
DO-219AB
Packaging:Tape & Reel (TR)
Tolerance:Active
Power - Max:5.1V
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:800mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:6 Ohm
Operating Temperature:5??????A @ 1V
Mounting Type:1.2V @ 200mA