BZD27C15P-E3-08
5S-BZD27C15P-E3-08
BZD27C15P-E3-08
DIODE ZENER 15V 800MW DO219AB
Product Description
DO-219AB
Packaging:Digi-Reel?
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):BZD27C
Tolerance:Active
Power - Max:15V
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:800mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:10 Ohm
Operating Temperature:1??????A @ 11V
Mounting Type:1.2V @ 200mA