BZD27C12P-E3-08
5S-BZD27C12P-E3-08
BZD27C12P-E3-08
DIODE ZENER 800MW SMF DO219
Product Description
DO-219AB
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):BZD27C
Tolerance:Active
Power - Max:12V
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:800mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:7 Ohm
Operating Temperature:3??????A @ 9.1V
Mounting Type:1.2V @ 200mA