ACZRT55C6V2-G
5S-ACZRT55C6V2-G
ACZRT55C6V2-G
ZENER DIODES 6.2V 350MW SOT23
Product Description
SC-59
Packaging:Digi-Reel?
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:6.2V
Power - Max:??????6.5%
Impedance (Max) (Zzt):350mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3??????A @ 4V
Operating Temperature:900mV @ 10mA