ACZRT55C4V7-G
5S-ACZRT55C4V7-G
ACZRT55C4V7-G
ZENER DIODES 4.7V 350MW SOT23
Product Description
SC-59
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:4.7V
Power - Max:??????6.4%
Impedance (Max) (Zzt):350mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:80 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3??????A @ 2V
Operating Temperature:900mV @ 10mA