3EZ6.2D5RLG
5S-3EZ6.2D5RLG
3EZ6.2D5RLG
DIODE ZENER 6.2V 3W AXIAL
Product Description
Axial
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Tolerance:??????5%
Power - Max:3W
Impedance (Max) (Zzt):1.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:5??????A @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP