3EZ15D5G
5S-3EZ15D5G
3EZ15D5G
DIODE ZENER 15V 3W DO41
Product Description
Axial
Packaging:Bulk
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):15V
Tolerance:??????5%
Power - Max:3W
Impedance (Max) (Zzt):5.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 11.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA
Operating Temperature:-65??????C ~ 200??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:DO-204AL
Supplier Device Package:DO-41
Other:Axial,,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP