Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co 2EZ13D5-TP
2EZ13D5-TP
5S-2EZ13D5-TP
2EZ13D5-TP
DIODE ZENER 13V 2W DO41
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 13V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 2W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 5 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 9.9V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 200mA |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL |
| Supplier Device Package: | DO-41 |
| Other: | Axial,,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)