Diodes - Zener - ArraysRohm Semiconductor UMZ8.2TT106
UMZ8.2TT106
5S-UMZ8.2TT106
UMZ8.2TT106
DIODE ZENER ARRAY 8.2V UMD3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 5V |