Diodes - Zener - ArraysRohm Semiconductor UMZ6.8NT106
UMZ6.8NT106
5S-UMZ6.8NT106
UMZ6.8NT106
DIODE ZENER ARRAY 6.8V UMD3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Configuration: | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 3.5V |