Diodes - Zener - ArraysRohm Semiconductor UMZ27NT106
UMZ27NT106
5S-UMZ27NT106
UMZ27NT106
DIODE ZENER ARRAY 27V 200MW UMD3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Configuration: | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 27V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 21V |