Diodes - Zener - ArraysRohm Semiconductor UMZ16NT106
UMZ16NT106
5S-UMZ16NT106
UMZ16NT106
DIODE ZENER ARRAY 16V 200MW UMD3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Configuration: | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 50 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 12V |