Diodes - Zener - ArraysDiodes Incorporated BZX84C20TS-7-F
BZX84C20TS-7-F
5S-BZX84C20TS-7-F
BZX84C20TS-7-F
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT363
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Configuration: | 3 Independent |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 20V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 55 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 14V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |