Diodes - Zener - ArraysDiodes Incorporated BZX84C15S-7
BZX84C15S-7
5S-BZX84C15S-7
BZX84C15S-7
DIODE ZENER ARRAY 15V SOT363
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Configuration: | 2 Independent |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 10.5V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |