Diodes - Zener - ArraysDiodes Incorporated AZ23C6V8W-7-F
AZ23C6V8W-7-F
5S-AZ23C6V8W-7-F
AZ23C6V8W-7-F
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT323
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Configuration: | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 4V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |