Diodes - Zener - ArraysMicro Commercial Co AZ23C6V8-TP
AZ23C6V8-TP
5S-AZ23C6V8-TP
AZ23C6V8-TP
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT23
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Configuration: | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 300mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 8 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1??????A @ 3V |