Diodes - Rectifiers - SingleVishay Semiconductor Diodes Division V15PN50-M3/86A
V15PN50-M3/86A
5S-V15PN50-M3/86A
V15PN50-M3/86A
DIODE SCHOTTKY 50V 15A TO277A
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | eSMP? |
| Diode Type: | Active |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Schottky |
| Current - Average Rectified (Io): | 50V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 15A |
| Speed: | 560mV @ 15A |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery =< 500ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | - |
| F: | 3mA @ 50V |