Diodes - Rectifiers - SingleSTMicroelectronics STPS1L30U
STPS1L30U
5S-STPS1L30U
STPS1L30U
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 395mV @ 1A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 200??????A @ 30V |