SS2FH10-M3/H
5S-SS2FH10-M3/H
SS2FH10-M3/H
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO-219AB
Product Description
Series:Digi-Reel?
Series:Automotive
Diode Type:eSMP?
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):Active
Current - Average Rectified (Io):Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:100V
Speed:2A
Reverse Recovery Time (trr):860mV @ 2A
Current - Reverse Leakage @ Vr:Fast Recovery =< 500ns
Capacitance @ Vr:> 200mA (Io)
F:-
Mounting Type:5??????A @ 10V
Package / Case:70pF @ 4V
Supplier Device Package:1MHz
Operating Temperature - Junction:Surface Mount
Other:DO-219AB,DO-219AB (SMF),-55??????C ~ 175??????C,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated