SD125SB45A.T
5S-SD125SB45A.T
SD125SB45A.T
DIODE SCHOTTKY 45V 15A DIE
Product Description
Series:Tray
Series:-
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45V
Current - Average Rectified (Io):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:640mV @ 15A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr:400??????A @ 45V
F:800pF @ 5V
Mounting Type:1MHz
Package / Case:Surface Mount
Supplier Device Package:Die
Operating Temperature - Junction:Die
Other:175??????C (Max),,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated