Diodes - Rectifiers - SingleDiodes Incorporated SBR3M30P1-7
SBR3M30P1-7
5S-SBR3M30P1-7
SBR3M30P1-7
DIODE SBR 30V 3A POWERDI123
Product Description
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SBR? |
| Diode Type: | Super Barrier |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 500mV @ 3A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 200??????A @ 30V |