Diodes - Rectifiers - SingleDiodes Incorporated SBR12U45LH1-13R
SBR12U45LH1-13R
5S-SBR12U45LH1-13R
SBR12U45LH1-13R
DIODE SB RECT 45V 12A POWERDI5
Product Description
| Series: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SBR? |
| Diode Type: | Super Barrier |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
| Current - Average Rectified (Io): | 12A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 500mV @ 12A |
| Speed: | Standard Recovery >500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 300??????A @ 45V |