Diodes - Rectifiers - SingleDiodes Incorporated SBR10U200P5-13
SBR10U200P5-13
5S-SBR10U200P5-13
SBR10U200P5-13
DIODE SBR 200V 10A POWERDI5
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | SBR? |
| Diode Type: | Super Barrier |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 880mV @ 10A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 100??????A @ 200V |