SBR10E45P5-7
5S-SBR10E45P5-7
SBR10E45P5-7
DIODE SBR 45V 10A POWERDI5
Product Description
Series:Tape & Reel (TR)
Series:-
Diode Type:Super Barrier
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45V
Current - Average Rectified (Io):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:470mV @ 10A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr:280??????A @ 45V
F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:PowerDI? 5
Supplier Device Package:PowerDI? 5
Operating Temperature - Junction:-55??????C ~ 150??????C
Other:,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated