SBR10150CTL
5S-SBR10150CTL
SBR10150CTL
DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO220AB
Product Description
Series:Tube
Series:-
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150V
Current - Average Rectified (Io):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:980mV @ 5A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr:10mA @ 150V
F:200pF @ 5V
Mounting Type:1MHz
Package / Case:Through Hole
Supplier Device Package:TO-220-3
Operating Temperature - Junction:TO-220AB
Other:-55??????C ~ 150??????C,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated