Diodes - Rectifiers - SingleSMC Diode Solutions SB3200TA
SB3200TA
5S-SB3200TA
SB3200TA
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO201AD
Product Description
| Series: | Tape & Box (TB) |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 3A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 1mA @ 200V |
| F: | 150pF @ 4V |
| Mounting Type: | 1MHz |