Diodes - Rectifiers - SingleSB1H100-E3/73 SB1H100-E3/73GICT-ND
SB1H100-E3/73GICT-ND
5S-SB1H100-E3/73GICT-ND
SB1H100-E3/73GICT-ND
Vishay Semiconductor Diodes Division
Product Description
| Series: | 1 |
| Series: | Cut Tape (CT) |
| Diode Type: | Active |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Schottky |
| Current - Average Rectified (Io): | 100V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1A |
| Speed: | 770mV @ 1A |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery =< 500ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr: | - |
| F: | 1??????A @ 100V |