S4KW12C-6P
5S-S4KW12C-6P
S4KW12C-6P
DIODE GEN PURP 12KV 12A MODULE
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):12000V
Current - Average Rectified (Io):12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:12V @ 12A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????s
Capacitance @ Vr:4??????A @ 12000V
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated