S4KW10C-5P
5S-S4KW10C-5P
S4KW10C-5P
DIODE GEN PURP 10KV 12A MODULE
Product Description
Series:Bulk
Series:-
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):10000V
Current - Average Rectified (Io):12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:10V @ 12A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????s
Capacitance @ Vr:4??????A @ 10000V
F:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module
Supplier Device Package:-
Operating Temperature - Junction:-55??????C ~ 150??????C
Other:,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated