RURU10060
5S-RURU10060
RURU10060
DIODE GEN PURP 600V 100A TO218
Product Description
Series:Tube
Series:-
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):600V
Current - Average Rectified (Io):100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.6V @ 100A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:100ns
Capacitance @ Vr:250??????A @ 600V