Diodes - Rectifiers - SingleRohm Semiconductor RSX071VA-30TR
RSX071VA-30TR
5S-RSX071VA-30TR
RSX071VA-30TR
DIODE SCHOTTKY 30V 700MA TUMD2
Product Description
| Series: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 420mV @ 700mA |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 200??????A @ 30V |