RBR2MM30BTR
5S-RBR2MM30BTR
RBR2MM30BTR
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDU
Product Description
Series:Tape & Reel (TR)
Series:-
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Current - Average Rectified (Io):2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:490mV @ 2A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr:80??????A @ 30V