RB751S40T5G
5S-RB751S40T5G
RB751S40T5G
DIODE SCHOTTKY 40V 30MA SOD523
Product Description
Series:Tape & Reel (TR)
Series:-
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):40V
Current - Average Rectified (Io):30mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:370mV @ 1mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr:500nA @ 30V